O tym, że po skorzystaniu z toalety powinno się umyć ręce, wie każdy. Z pewnością z praktykowaniem tej zasady bywa różnie.

O ile zapytać ludzi, czy myją ręce po czynnościach w toalecie, to właściwie każdy raczej odpowiada, że tak, niemniej jednak ile w tym jest prawdy? Niełatwo to ocenić. Tak czy przeciwnie w każdej publicznej toalecie znajduje się miejsce, gdzie ręce można umyć. W takich miejscach znajdują się również bardzo często suszarki do rąk, dzięki którym ze znakomitym skutkiem można wysuszyć mokre ręce. Oczywiście w niektórych przypadkach zamiast takich suszarek znajdują się pojemniki z papierowymi ręcznikami.
Które z tych rozwiązań wydają się bardziej praktyczne. W zasadzie i jedne i drugie spełniają swoje zadanie. Niektórzy są przekonani, że suszaki do rąk są bardziej praktyczne, bo nie powinno się pamiętać o tym, żeby na bieżąco uzupełniać podajniki w papierowe ręczniki. Oprócz tym ludzie posiadają tendencję do ich marnowania, więc generują one dodatkowe koszty. Z kolei suszarki do rąk są zasilane prądem, zatem za ichniejszym utrzymanie również należy płacić. Wielu ludzi z kolei o ile ma do wyboru ręcznik papierowy i suszarkę, decyduje się na ręcznik, bo ten nieco szybciej osusza ręce. O ile niewątpliwie pojemnik na nie jest wypełniony. Bardzo trudno niedwuznacznie powiedzieć, które z tych rozwiązań jest bardziej praktyczne. Faktem, jednak jest to, że w nowoczesnych pomieszczeniach użytku publicznego kategorycznie częściej montuje się jednak suszarki do rąk. Ich koszty nie są zbyt drogie, a ichniejszym serwisem zajmują się specjalistyczne firmy. W wielu przypadkach montuje się i suszarki i pojemniki na papierowe ręczniki.
Źródło informacji: suszarki do rąk.

Dodaj komentarz