Niewątpliwie ogromne zainteresowanie wzbudzają niesamowite miejsca, które mają niepowtarzalny charakter, choćby ze względu na niesamowite krajobrazy oraz scenerię. Takim właśnie miejscem jest wyspa Faro, czyli bardzo niewielka wyspa położona blisko wybrzeży Gotlandii, do której możemy dostać się promem, a rejs trwa zaledwie kilka minut.
Co warto mieć świadomość tego na temat wyspy Faro?
Na początku należy zaznaczyć, że jest to wyspa, która odznacza się wyjątkowym krajobrazem, który tworzą w głównej mierze przepiękne wapienne skały, które bogate są w zarośla czy też wrzosowiska.

To wyjątkowa sceneria sprawiła, że osiedlił się tam jeden z bardziej znanych reżyserów, a mianowicie Ingmar Bergman. Spędził na tej wyspie prawie że 40 lat i tam też został pochowany zgodnie ze swoim ostatnim życzeniem. Trzeba pamiętać o tym, że wyspa jest tak ładna, że została wybrana przez reżysera ze względu na wyjątkowość zdjęć plenerowych. Przy tym, Bergman docenił też niepowtarzalność tej wyspy, która stanowiła dla niego pustelnię, gdzie mógł tworzyć. Obrazy krajobrazu z tej wyspy przewijają się w wielu filmach, które odniosły sukces komercyjny i przeniknęły do świadomości wielu widzów. Nie powinno zatem być zaskoczeniem, że ta wyspa budzi tak ogromne zainteresowanie nie tylko i wyłącznie wielbicieli wyjątkowej przyrody i dzikiej natury, ale też miłośników kina, a w szczególności filmów tego znanego szwedzkiego reżysera. Warto więc zapoznać się ze zdjęciami, które perfekcyjnie ilustrują wspaniały klimat tej niepowtarzalnej małej wyspy położonej niedaleko Gotlandii.

Źródło informacji: wyspa Faro.

Dodaj komentarz