Sztuczne rzęsy stały się ostatnimi czasy rzeczywistym hitem. Widujemy coraz więcej kobiet z pięknie podkreślonymi oczami i mega długimi rzęsami. Nie są bardzo duże naturalne, dlatego że w naturze rzadko kiedy dana kobieta może posiadać takie rzęsy długimi, czarnymi gęstymi rzęsami wyróżniają się przede wszystkim kobiety wschodu, niemniej jednak u nich są jakieś granice gęstości tych rzęs.

Z kolei europejki nie mają tak gęstych rzęsy, zatem sztuczne rzęsy są dla nich doskonałym wyjściem. Sztuczne rzęsy otwierają oczy, sprawiają, że oprawa oczu staje się bardziej widoczna i zdarza się, że dosłownie nie potrzeba już makijażu.
Oko wygląda bardzo atrakcyjnie, nie powinniśmy się malować więc oszczędzamy czas, nie musimy wykonywać demakijażu, zatem znowu oszczędzamy czas. Są właściwie same plusy tego rozwiązania. Rzęsy na pasku wybierane są okazyjnie, jednak do stałego noszenia wybiera się kępki rzęs mocowane metodą 2:1, 1:1 lub np metodą objętościową, gdzie do jednej naturalnej rzęsy przykleja się kilka sztucznych rzęs – rozwiązań w tym zakresie jest sporo i zdecydowanie najlepsze stylistki rzęs umieją wyczarować w rzeczywistości bardzo gęste i bardzo długie rzęsy u kobiety, która naturalnie mają rzęsy rzadkie, cienkie i krótkie. Sztuczne rzęsy prezentują się bardzo okazale i zmieniają wygląd twarzy. Dlatego należy być tutaj ostrożnym, aby nie przesadzić żeby twarz nie zyskała wyrazu groteskowości. Czasami może się tak stać wówczas, gdy stylistka rzęs przesadzi przyklei nam realnie dużo i bardzo gęstych rzęs, które sprawią nienaturalne wrażenie.
Zobacz więcej: rzęsy na pasku.

Dodaj komentarz