Czym jest karnisz? To nic innego jak układ dekoracyjnych rurek, które znajdują się nad oknami w naszych mieszkaniach. Karnisze mogą składać się z jednej lub dwóch rurek.

Te umieszczone są na specjalnych, przytwierdzonych do ściany konsolach. Na karniszach zwykle znajdują się specjalne uchwyty, na które mówi się żabki do karniszy. Służą one bowiem do chwytania tkanin jakie wiesza się w oknach. Nowoczesne karnisze spokojnie bez żabek się obywają i wówczas składają się tylko konsol i rurek, na których bezpośrednio, za pomocą tuneli, przelotek czy szelek, umieszcza się firany czy zasłony.
W wielu domach obecnie nie wieszane są karnisze, bo wielu ludzi nie pragnie wieszać w oknach firan. Oni zwykle decydują się na rolety i jedynie one zapewniają im pewien stopień intymności. Rezygnacja z karniszy nie wynika w tych przypadkach z oszczędności. Gdy ludzie rezygnują z karniszy to raczej tylko dlatego, że nie widzą potrzeby posiadania firan w mieszkaniu lub nie preferują męczyć się z ichniejszym praniem i wieszaniem. Takie rozwiązania najczęściej spotyka się w domach i mieszkaniach, które urządzane są w innowacyjny sposób. Tradycjonaliści zwykle odwiedzają sklep z karniszami, kiedy urządzają lub remontują swoje mieszkania. Oni zazwyczaj nie chcą rezygnować z karniszy, bo lubią gdy w oknie wisi delikatna firanka. Tym bardziej, że produkuje się je w jedynie pięknych wzorach i barwach, że bez wątpienia moa one udekorować prawie każde pomieszczenie i korzystnie wpłynąć na jego wygląd. Wręcz jeżeli trzeba je prac i ichniejszym wieszanie nie jest najłatwiejszym zadaniem.
Więcej informacji na stronie: karnisze sprzedaż.

Dodaj komentarz