Sen jest fantastycznie istotną czynnością, która daje możliwość zregenerować siły i uzyskać energię. W ciągu doby musimy spać określoną ilość czasu a skracanie go niesie za sobą nieprzyjemne konsekwencje. Brak snu powodować może ogólne rozdrażnienie i nerwowość a także zaburzenia pamięci i koncentracji, co na pewno nie pomaga w codziennym funkcjonowaniu, nauce czy pracy.

Co więcej – często prowadzi do chorób psychicznych takich jak przykładowo depresja. Jakiś czas temu na brak snu narzeka bardzo sporo osób, szacuje się, że już co drugi Polak ma z tym problem. By dobrze się wysypiać, potrzebujemy kilku sprzyjających czynników. Na pewno nie pomaga stres i zamartwianie, niewygodne łóżko czy odgłosy, za którymi nie przepadamy. Bardzo ważny jest również wybór stosownej pościeli a także częste jej wietrzenie; świeżość wpływa pozytywnie na jakość naszego snu.
Jaką pościel wybrać? Dobrym rozstrzygnięciem jest pościel satynowa. Satyna to najczęściej bawełniana tkanina, używana przede wszystkim na odzież kobiecą oraz materiał podszewkowy. Wyrabiana była od średniowiecza, natomiast szerzej zaczęła być stosowana dopiero w XIX wieku. Pościel satynowa stworzona jest w stu procentach z bawełny, dzięki czemu jest miękka i wygodna, a do tego cechuje się dużą elegancją. Przy tym jest wyjątkowo łatwa w pielęgnacji – zazwyczaj można ją prać w pralce, chyba że zalecenia producenta są nieco inne. Warto zdawać sobie sprawę, że warto dbać o własne życie i zdrowie. Należy robić wszystko, co w naszej mocy ażeby sen był głęboki i korzystny – jedynie wtedy nasze codzienne funkcjonowanie będzie na bardzo wysokim poziomie.
Źródło: http://poscielsatynowa.pl.

Dodaj komentarz