Wyceny finansowe wymagają bez wątpienia precyzji skrupulatności, niemniej jednak również ogromnej wiedzy z zakresu ekonomii a także finansów. Stąd też zadania takie jak wycena marki czy też innych wartości niematerialnych takich jak patenty należy oddać w ręce doświadczonych fachowców, a więc licencjonowanych aktuariuszy, którzy zajmą się procesem wyceny w sposób dokładny oraz możliwie najkrótszym terminie.
Profesjonalne wyceny – na jakie aspekty zwrócić uwagę?
Trzeba rozpocząć od tego, że biuro aktuarialne oferują swoim klientom usługi kompleksowe, a zatem zarówno fachowe a także merytoryczne doradztwo, jak też opiekę nad całkowitym procesem wyceny.

Są to wyceny nie tylko i wyłącznie dotyczące firm, które są podczas fuzji czy też podziału, niemniej jednak też spółek czy także wycena znaku towarowego. Należy tutaj Wspomnieć o tym, że w ostatnich latach coraz większe znaczenie zyskują takie elementy, które są skomplikowane do podrobienia przez konkurencję, a więc pozwalają dostać przewagę na rynku i zainteresować ofertą klienta. Stąd też firmy bardzo często zlecają wycenę wartości niematerialnych oraz prawnych, w tym wycenę marki czy także relacji z klientami. Warto mieć na uwadze również o tym, że wycena aktuarialna obejmuje wyceny rezerw użytych w głównej mierze na świadczenia medyczne przejazdowe a także emerytalne czy też rentowe dla pracowników. Wyceniane są też ekwiwalenty energetyczne, czy także świadczenia delegacyjne. Musimy pamiętać o tym, że firma aktuarialna oferują również usługi w zakresie opracowywania modeli finansowych, jak też oceny projektów majątkowych.

Zobacz: wycena przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz