Ozdabianie starych budynków muralami miejskimi cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju. Jest to perfekcyjny sposób na nadanie drugiego życia dla starego, szpetnego budynku. Oprócz tego coraz częściej murale miejskie są uważane za przepiękną sztukę uliczną i trafiają na listę obowiązkowych atrakcji turystycznych danego miasta.

Malowanie murali z całą pewnością nie jest łatwym zajęć. Samo przygotowanie projektu jest już niesamowicie skomplikowanym celem i wymaga doświadczenia oraz dodatkowo ogromnej kreatywności. Jeżeli już zatem interesuje was zbudowanie nowego muralu w waszej dzielnicy, to warto podjąć współpracę z najlepszymi artystami. Na pewno bardzo chętnie przyjmą wasze zlecenie i wykonają dla was mural projekt, który przypadnie wam do gustu i spełni wszystkie wasze wymagania.
Artyści uliczni zawsze próbują tworzyć swoje własne dzieła. Warto zatem pozwolić dla artysty na chociaż lekką inwencję twórczą, aby zaprojektowany przez niego mural oddawał charakter jego dotychczasowym pracy. Murale projekty wykonywane są przez przynajmniej kilka tygodni. Specjalista musi z dużą dokładnością rozrysować całą wielkość muralu , a dodatkowo wymyślić jego wygląd biorąc pod uwagę każdy element. Po skończonych pracach nad projektem zostaniecie zaproszeni na jego oficjalną prezentację. O ile zaprezentowany mural przypadnie wam do gustu, to artysta rozpocznie następną część projektu, czyli jego malowanie. Od raz podjętej wyborów nie będzie już odwrotu, dlatego warto wnikliwie analizować projekt i podjąć końcową decyzję jedynie wówczas, kiedy będzie do niej w stu procentach przekonani.
Polecam: projektowanie murali.

Dodaj komentarz