Jak kupować zabawki, by dzieci się z nich cieszyły i bawiły się nimi dłużej niż godzinę? Na pewno nie jest to zwyczajne zadanie. Nie ułatwia tego również sytuacja w sklepach z zabawkami, gdzie wybór jest tak duży, że nierzadko można w takim sklepie po prostu zgłupieć.

Bo nie dość, że są w nich zabawki edukacyjne, to pod dostatkiem jest i różnorakich innych. Są nimi pluszaki i maskotki. Masa klocków i figurek. Nie brakuje także zabawek w zestawach i jak taki biedny dorosły ma wybrać taką, która będzie najlepiej dobrze dopasowana? To nie lada wyzwanie.
Na pewno łatwiej jest dokonać takiego wyboru, jeżeli już wie się, jakimi zabawkami lubi się bawić dziecko. Wiele z nich na przykład lubi zabawki drewniane. Ale z drugiej strony ile można nabywać dzieciakowi takie same zabawki. Wszak na pewno po pewnym czasie ma on już ich dosyć. Wówczas należy zdać się na swoją intuicję i kupić zabawkę taką, która nas zainteresuje. Są wówczas szanse, że zaciekawi ona i malucha. O ile spodoba nam się djeco, to taki kupmy i tyle. Zasadzie z żadną zabawka nie ma gwarancji, że dziecko będzie bawiło się nią miesiącami. Dosłownie najlepiej interesująca zabawka z czasem nudzi się albo jest zastępowana inną, nowszą i dla dziecka atrakcyjniejsza. Na to nic się nie poradzi. Dlatego przy kupowaniu zabawek nie w każdej chwili należy się długo zastanawiać. Czasem spontaniczne decyzje są najlepsze. A jeżeli już wręcz okażą się nietrafne, to za jakiś czas znowu na pewno będzie okazja, ażeby kupić inną zabawkę. Wówczas ponownie będzie można się wykazać. Może tym razem pójdzie lepiej.
Zobacz więcej: zabawki hape.

Dodaj komentarz