Nie każda firma ma dzisiaj czas na poszukiwanie dobrych pracowników, bo jak aby na to nie patrzeć, to zawsze zabiera czas i wymaga określonych działań. Dlatego dzisiaj w ogromnej liczbie przypadków firmy podejmują współpracę z agencjami, które proponują im doradztwo personalne.

W agencjach pracują osoby, które idealnie znają się na rekrutowaniu pracowników. Są nimi nie tylko profesjonalni rekruterzy, ale i osoby, które doskonale znają się na doradztwie personalnym. W agencjach tego rodzaju w znaczącej liczbie przypadków zatrudnia się także psychologów.
Z pomocy agencji rekrutacyjnych najczęściej korzystają te firmy, którym nie pragnie się przechodzić przez pełne etapy rekrutacyjne. W każdym wszakże takim przypadku procedury rozpoczynają się przeglądaniem nadesłanych aplikacji. Jeżeli już takich jest dużo, wiele czasu zajmuje ichniejszym przeglądanie i wychwytywanie tych najlepiej odpowiednich. O ile zadanie to zleci się agencjom, które oferują doradztwo personalne Katowice, cała praca związana z procesem rekrutacyjnym, spada na jej pracowników. Oni dokonują wstępnej selekcji. Oni wskazują kandydatów, którzy na określone stanowisko mogliby się nadawać. Ichniejszym zadaniem jest także przeprowadzenie wstępnych rozmów kwalifikacyjnych. W ten sposób cała rekrutacja powierzana firmie zewnętrznej może zakończyć się tym, że do docelowego pracodawcy trafia kilku ostatecznych kandydatów i pośród nich dokonywany jest wybór. Agencja, której przedmiotem funkcjonowania jest doradztwo personalne, wysyła do pracodawcy kandydatów najlepszych. W podjęciu ostatecznej decyzji głos powinno sięwarto już do klienta, czyli firmy poszukującej pracownika.
Sprawdź: http://talentselect.pl.

Dodaj komentarz