Feromony są substancjami, które produkowane są przez rośliny i zwierzęta. Feromony produkują również ludzie. To niezwykle delikatne substancje zapachowe, które mogą posiadać bardzo zróżnicowane działanie. W świecie zwierząt mocne feromony decydują o tym, jaką pozycję dany osobnik zajmuje w stadzie.

Mają także duży wpływ na elegancja płciową. Mogą również spełniać funkcje ochronne, ostrzegawcze i wabiące. Są one na tyle efektywne, że zaczęto je generować na skalę przemysłową.
Decyzje takie poparto licznymi badaniami, które potwierdziły, że działanie feromonów jest rzeczywiście duże i że dzięki nim postrzeganie danej osoby może być de facto inne. Na ten czas tworzy się te substancje w celach sprzedażowych. Zwykle sprzedawane są w drogeriach i perfumeriach, gdzie albo dolewa się je do wybranych perfum lub decyzję o ich użyciu zostawia się klientowi. Wtedy on sam może stosować feromonów wtedy, kiedy chce, a nie za każdym razem, gdy wykorzystuje kupionych perfum. O tym, czy feromony są efektywne na co dzień przekonuje się kilka osób. A te, które miały okazję doświadczyć ich funkcjonowania, nie umieją zwykle już z nich zrezygnować. Feromony zazwyczaj mają wpływ na ich życie zawodowe i osobiste. Jeżeli feromony są bardzo dobrze dozowane zwykle jest to wpływ pozytywny. Takie substancje mogą mieć wpływ na elegancja płciową i pozycję, jaką zajmuje się w pracy. To priorytetowo chętnie wykorzystywane substancje przez przedstawicieli handlowych albo osoby, które w swojej pracy muszą zarządzać ludźmi. Feromony ułatwiają im to zadanie.
Warto zobaczyć: feromony dla mężczyzn opinie.

Dodaj komentarz