W przypadku problemów majątkowych i utraty płynności finansowej powinno się w sposób prawny zabezpieczyć mienie przed egzekucją, a więc zadbać o działania restrukturyzacyjne. Takie postępowanie na każdym etapie prowadzone oraz nadzorowane jest przez kancelarie adwokackie, które specjalizują się w zakresie prawa restrukturyzacyjnego, jak także gospodarczego i handlowego.
Restrukturyzacja – co warto wiedzieć na jej temat?
Należy podkreślić, że kancelarie adwokackie w ramach usług podejmują się prowadzenia spraw związanych zarówno z procesami naprawczym podmiotów gospodarczych, w tym gospodarstw rolnych, jak też procesów upadłościowych związanych z ogłoszeniem bankructwa, zarówno działalności gospodarczych, jak również upadłości konsumenckiej.

Warto wspomnieć jednak, że postępowanie upadłościowe to finalny krok, którego powinno się unikać. Ze stuprocentową pewnością rozwiązaniem jest postępowanie restrukturyzacyjne, które pozwala na pozyskanie środków, które umożliwiają odzyskanie płynności finansowej, jest też wznowienie albo rozszerzenie działalności. Warto więc postarać się o zyskanie tych środków, aby nie ogłaszać bankructwa. Warto mieć na uwadze, że kancelarie prawne oferują swoim klientom między innymi doradztwo restrukturyzacyjne, czyli pomoc w wybraniu najskuteczniejszego narzędzia naprawczego, które pozwala na przywrócenie płynności finansowej. Ponadto, kancelarie podejmują się także prowadzenia negocjacji z wierzycielami klienta, tak by pozyskać porozumienie na warunkach możliwie najkorzystniejszych dla klienta.

Zobacz także: postępowanie restrukturyzacyjne.

Dodaj komentarz