Jeżeli już doszło do wypadku drogowego lub komunikacyjnego, w wyniku czego straciliśmy bliską osobę, przykładowo dziecko, ojca czy członka najbliższej rodziny, to w zgodzie z przepisami prawa mamy prawo ubiegać się o odszkodowanie a także rekompensatę za straty moralne. Odszkodowanie z oc sprawcy wypadku śmiertelnego powinno być wypłacane przez firmę ubezpieczeniową, w której sprawca takiego wypadku ma wykupioną polisę odpowiedzialności cywilnej.
Rekompensata za śmiertelny wypadek – co powinno się wiedzieć?
Na samym początku należy zaznaczyć, że zgodnie z bieżącymi przepisami prawa najbliżsi osób, które zginęły w wyniku wypadków drogowych czy komunikacyjnych, albo również poniosły śmierć w wyniku błędu lekarskiego, mają prawo ubiegać się o odszkodowanie oraz zadośćuczynienie z Ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej sprawcy zdarzenia.

Co za tym idzie, obowiązek wypłaty stosownego odszkodowania oraz rekompensaty finansowej spoczywa na firmach ubezpieczeniowych sprawców zdarzeń. Na nieszczęście firmy ubezpieczeniowe coraz częściej uchylają się od tego obowiązku albo też zaniżają wartość należnego odszkodowania, w takim przypadku warto korzystać z usług doświadczonych kancelarii prawnych, które specjalizują się w dochodzeniu odszkodowań. Odszkodowanie za śmierć dziecka czy rodzica powinno być adekwatne do poniesionych strat oraz krzywd, oczywiście wycena tego nie jest celem łatwym, niemniej jednak takie pieniądze mogą pomóc w poradzeniu sobie w tej trudnej sytuacji, ponieważ pozwolą na przykład na podjęcie terapii psychologicznej.

Polecamy: Odszkodowanie za śmierć ojca.

Dodaj komentarz