Priorytetowym koniecznością każdego zawodnika tenisa ziemnego jest regularne wymienianie naciągu w rakiecie tenisowej. Jest to niesamowicie istotne i z całą pewnością nieraz trener wam o tym wspominał. Naciąg tenisowy muszą wymieniać zarówno specjaliści, jak i amatorzy.

Bez wątpienia te 2 grupy będą wymieniały naciąg z zupełnie inną częstotliwością. Jeżeli już zajmujecie się tenisem ziemnym jedynie amatorsko i po prostu jest to dla was sport, który pozwala wam zadbać o wysoką formę waszego ciała, to zdecydowanie ma co wymieniać naciąg w rakiecie średnio co dwa albo trzy miesiące. Bez wątpienia jest to wspaniała częstotliwość przy założeniu, że gracie w tenisa dwa razy w tygodniu. Jeśli spędzanie tylko i wyłącznie godzinę tygodniowo na korcie tenisowym, to możecie wymieniać naciąg w waszej rakiecie nawet co cztery lub pięć miesięcy.
Zawodowcy powinni wymieniać swój naciąg o wiele, o sporo częściej. Najlepsi profesjonalni gracze wymieniają naciąg co każdą rozgrywkę. O ile myślicie na serio o karierze tenisisty to warto maksymalnie raz na 4 tygodnie wymienić naciąg w waszej rakiecie. Najlepszy naciąg tenisowy zakupicie u fachowej firmy specjalizującej się w dystrybucji sprzętów do tenisa ziemnego. Posiadając wysokiej jakości naciąg tenisowy w waszej rakiecie na pewno odczujecie ogromną różnicę już przy pierwszej grze na korcie tenisowym. Będziecie wstanie odbijać piłeczkę stosując o sporo mniejsze siły, co jest niewiarygodnie ważne, gdyż przecież gra w tenisa ziemnego jest niesamowicie wyczerpującym fizycznie sportem.
Sprawdź: najlepszy naciag tenisowy.

Dodaj komentarz