Właściwa archiwizacja danych firmowych jest niezbędna ze względów bezpieczeństwa. Trzeba pamiętać, że informacje dotyczące firmy zapisane w postaci plików cyfrowych są zagrożone przez działania takie jak kradzież, czy zdarzenia losowe, przykładowo zalanie, pożary czy awarie sprzętu. W wypadku takich zdarzeń napotykamy wielki problem, jeżeli nie mamy zaprojektowanych kopii zapasowych.

Dlatego tak istotne jest, aby pamiętać o regularnym wykonywaniem kopii zapasowych a także przechowywaniu ich w przynajmniej dwóch różnorakich lokalizacjach. Są to fundamentalne zasady bezpieczeństwa, o ile chodzi o dane cyfrowe.
Archiwizacja danych cyfrowych
Na samym początku, należy wspomnieć, że bezpieczne przechowywanie danych powinno stanowić kwestie priorytetową. Nie należy oszczędzać na aspekcie bezpieczeństwa w kontekście cennych informacji dla funkcjonowania naszej firmy. Na rynku działają firmy, które oferują usługę bezpiecznego przechowywania danych cyfrowych. Do ich działań należy przechowywanie dysków twardych a także innych nośników informacji cyfrowych, takich jak płyty CD, płyty DVD czy taśmy. Dysponują one bezpiecznymi lokalizacjami przystosowanymi do magazynowania materiałów zwłaszcza cennych. Jeśli zdecydujemy się na taką usługę, pozostaje nam jeszcze ustalić detale, czyli między innymi częstotliwość odbioru dysków twardych z backupem. Powinniśmy też pamiętać, aby regularnie wykonywać kopie zapasowe wszelkich niezbędnych dla funkcjonowania naszego biznesu danych. Wyłącznie w ten sposób będziemy w stanie zabezpieczyć się przed ich utratą.

Polecam: przechowywanie dysków twardych.

Dodaj komentarz