Wartościowe linki czy też spam? Chcąc promować własną stronę internetową bardzo częstokroć stosuje się pozycjonowanie. Sposób ten jest bardzo skuteczny i jeżeli zostanie świetnie utworzony to na pewno pozwoli uzyskać bardzo wielu potencjalnych klientów. Jednak bardzo bardzo istotną kwestią jest to w jaki sposób będzie realizowane SEO oraz dodatkowo w jaki sposób będą zdobywane linki.

Zasadniczo najbardziej istotną różnicą jest to w jaki sposób będzie zdobywało się linki do swojej strony. Im bardziej agresywna technologia zdobywania linków tym większa szansa na uzyskanie kar od google. Technologie zasadniczo dzielą się na 2 najpopularniejsze: spamowanie , a dodatkowo linkowanie przy wykorzystaniu wartościowych linków.
Wartościowe linki
Pozycjonowanie przy wykorzystaniu tej metody polega na zdobywaniu małych ilości linków pochodzących z najlepszych źródeł. Tego rodzaju źródłami mogą być na przykład najlepsze katalogi, portale tematyczne uznane na rynku czy także fora tematyczne wszelakiego rodzaju. Jednakże niestety spora większość pozycjonerów nie jest w stanie poradzić sobie z uzyskiwaniem tego rodzaju linków. Jednakże tego rodzaju linki posiadają przewagę bowiem nie wymaganie ich kilka. Wystarczy jedynie linków, ażeby pozyskać odpowiednie pozycje. W związku z tym ta metoda jest bardzo popularna wśród wielu osób.
Spam
Jest to metoda, która polega na zdobywaniu olbrzymich ilości linków, które będą pochodziły z praktycznie dowolnego miejsca w internecie. W przypadku tego podejścia zdobywa się linki w hurcie nie patrząc na to skąd będą chodziły. Nie warto wówczas też analizować czy uzyskany link jest bardzo dobry czy także raczej niskiej jakości. Bierze się wtenczas w praktyce wszystko niezależnie czy linki pochodzą z Polski, Chin czy również całkiem innych krajów. Bierze się wtenczas praktycznie wszystko co jedynie się da i jest linkiem. Jednak na nieszczęście to podejście może powodować uzyskanie kar od Wyszukiwarkę.
Zobacz także: zaplecze seo.

Dodaj komentarz