Ile kosztuje domowa wizyta lekarska? Wszystko zależy od tego, kto ją realizuje i w ramach jakich usług. ObecnieNa chwilę obecną w wielu przychodniach lekarz wizyty domowe to standard.

Po prostu przychodnia zdrowia wyznacza lekarza albo lekarzy, który w danym dniu i godzinach mogą odbywać wizyty lekarskie. Wtedy nie przyjmują oni pacjentów w przychodni, ale są do dyspozycji tych pacjentów, którzy potrzebują wizyty domowej. By lekarz zjawił się w domu pacjenta, należy jedynie do przychodni zadzwonić i umówić się na taką wizytę.
Inaczej sprawa wygląda, kiedy wizyty domowe lekarzy odbywają się prywatnie. Wówczas odpłatność za nie ponosi osoba, która lekarza wezwała. Ceny wizyt domowych nie są jednakowe, bo lekarze specjaliści mają zróżnicowane cenniki. Przeciwnie swoją wizytę wyceni geriatra całkiem inaczej pediatra. Inne stawki obowiązują w miastach, a inne w niedużych wsiach. W przypadku cen wizyt domowych znaczenie posiada też to, skąd taki lekarz dojeżdża. Jeżeli posiada do pokonania dość duża odległość, to siłą rzeczy jego wizyta ma możliwość być droższa. Jeśli jednakże nie posiada takich konieczności, to ludzie nie decydują się na lekarz wizyty domowe. Takie zamawia się w sporadycznych przypadkach, kiedy przymusza do tego uwarunkowania. Choćby te prywatne wizyty. Bo jeżeli już są to wizyty nieodpłatne, to w bardzo wielu sytuacjach odbywają się one regularnie. W przypadku osób starszych, czy przewlekle chorych, lekarz przyjeżdża do nich non stop. Robi to w ramach swoich zawodowych obowiązków i płci mu za to ta placówka służby zdrowia, w której pracuje i w ramach której realizuje domowe wizyty u pacjentów.
Więcej informacji: doctor24.net.

Dodaj komentarz