Apteczka pierwszej pomocy jest zazwyczaj niewielkich rozmiarów. W niej umieszcza się środki przeciwbólowe i środki opatrunkowe.

W takiej apteczce mogą wyszukać się też leki, których jej posiadacz potrzebuje. Na przykład apteczka osobista osoby chorej na cukrzycę i przyjmującej insulinę w każdej sytuacji zawiera środki, które w stanach obniżonego albo podwyższonego poziomu cukru mogą poprawiać jego poziom. O ile ma się niezbyt duże dzieci i wybiera się z nimi na dłuższą trasę, to w apteczce powinny odkryćodszukać się środki, które zapobiegną chorobie lokomocyjnej.
Indywidualnie powinna być również komponowana apteczka na wyjazd. W takiej oczywiście powinny wyszukać się niezbędne materiały opatrunkowe i leki przeciwbólowe. Do takiej można spakować również środki na biegunkę czy preparaty zabezpieczające przed komarami czy kleszczami. W takich przypadkach wyposażenie apteczki zależy od tego, kto posiada z niej skorzystać i w dokąd odbywa się określony wyprawa. Apteczka osobista jest koniecznym elementem wyposażenia w trakcie wyjazdów zagranicznych. Wtedy w każdej sytuacji należynależy mieć ze sobą leki, które przyjmuje się na ciągle i takie na wszelki wypadek. Podobne nie w każdej sytuacji uda się dostać za granica, więc dużo lepiej jest posiadać swoje prywatne. Apteczka biurowa najczęściej nie jest bogato wyposażona, bo jej skład jest raczej tradycyjny. Tak jak w przypadku każdej innej apteczki znajdują się w niej materiały pierwszej pomocy. Apteczki biurowe, osobiste czy samochodowe mogą być opracowane z plastik lub tkaniny. Każda z nich tak samo spełnia swoje zadanie.
Zobacz: apteczki przemysłowe.

Dodaj komentarz