W komisach samochodowych sprzedaje się samochody używane. W takich miejscach pojawiają się auta od osób prywatnych, które nie posiadają czasu na to, by sprzedażą samochodu się zająć.

W miejscach takich pojazdy są bardzo zróżnicowane. Na pewno można w nich odnaleźć samochód do 10000. W dużej liczbie przypadków przedmiotem dystrybucji są pojazdy samochodowe droższe. Zróżnicowanie takie wiąże się z tym, że ludzie, którzy odwiedzają komisy samochodowe mają bardzo różnorodne nadzieja. Wielu z nich szuka samochodu do 5000, inni do 10000, a jeszcze inni do 30000 pln. W zasadzie w każdym komisie takie auta można wyszukać, a im komis jest większy, tym gwarantuje on większy wybór. W przypadku samochodów sprzedawanych w komisach bardzo w większości przypadków proponuje się kupno samochodu na raty.
Z możliwości takiej korzysta wiele osób, bo nie prawie każdy jest w stanie jednorazowo poświęcić na kupno samochodu odpowiednią sumę. Dzięki sprzedaży na raty dużo więcej ludzi ma możliwość cieszyć się nowym samochodem. Taki nabytek spłacają oni według ustalonych warunków. Na pewno krócej spłacany będzie samochód do 5000. Te droższe z konieczności spłaca się dłużej, chyba że wysokość ustalonej raty będzie taka, że samochód spłaci się szybko. Takie ustalenia posiadają już indywidualny charakter. W komisach samochodowych ukazują się i takie osoby, które kupują za gotówkę. Często interesuje ichniejszym samochód sportowy do 10 tys. i jeżeli taki znajdą to decydują się na jego zakup. Takie auta najczęściej kupują tacy, którzy trochę się na nich znają i wiedzą, na co taki samochód stać.
Więcej: samochód do 10 tys..

Dodaj komentarz