Każdego dnia na polskich drogach ma miejsce co najmniej kilkadziesiąt wypadków drogowych. Każdy z tych wypadków wiąże się z potężną stratą finansową dla sprawcy wypadku. Jeżeli wasz samochód został serio uszkodzony podczas wypadku samochodowego to warto pomyśleć nad jego wyprawą.

Naprawa uszkodzonego samochodu osobowego może kosztować kilka do nawet kilkunastu tyś. pln. Wartość powypadkowego samochodu osobowego jest dość niska, dlatego warto pomyśleć, czy opłaca wam się naprawiać wasze auto. Skup samochodów powypadkowych bardzo chętnie odkupi od was wasz samochód za kilkaset albo kilka tyś. złotych. Oszacowanie ma cość waszego powypadkowego samochodu osobowego jest trudne, gdyż wszystko uzależniony jest od stanu części waszego auta.
Jeśli pomimo wypadku wasz samochód osobowy posiada sporo sprawnych części to otrzymacie za niego kilka tysięcy zł. Posiadacz skupu wyjmie i oczywiści wszystkie części z waszego samochodu osobowego i następnie sprzeda je na rynku wtórnym dla konsumentów albo właścicieli warsztatów samochodowych. Po dokładnym wyjęciu wszystkich części wasz samochód zostanie przeznaczony do kasacji. Oczywiście w tym przypadku kasacja pojazdów jest przeprowadzana przez posiadacza skupu, zatem nie ponosicie żadnych, dodatkowych kosztów. Sama usługa kasacji jest dosyć kosztowna, dlatego nie warto się na nią decydować, o ile istnieje sposobność sprzedania waszego samochodu osobowego na skupie. W ten sposób nie tylko nie będziecie musieli przeznaczać swoich środków inwestycyjnych na kasację, ale także zarobicie na dystrybucji waszego samochodu.
Więcej informacji: Kasacja Samochodów Warszawa.

Dodaj komentarz