Kancelarie adwokackie oferują szeroki zakres usług, które są świadczone na rzecz osób fizycznych, jak też instytucji a także przedsiębiorstw. Specjalizują się w sporządzaniu opinii prawnych, wniosków oraz umów. Bardzo ważną częścią ich działania jest doradztwo prawne, które daje możliwość na rozwianie wątpliwości natury prawnej.

Prócz tego, prawnik reprezentuje własnego klienta w sądach a także urzędach. A zatem występuje w jego imieniu w przypadku sporów sądowych.
W czym pomoże nam prawnik?
Zakres usług kancelarii adwokackich obejmuje różnorodne działy prawne. Są to między innymi sprawy spadkowe, którymi zajmuje się spadek adwokat. Dotyczą one kwestii takich jak podział spadku, sprawy o unieważnienie testamentu, o wydziedziczenie czy powiązane z nabyciem zachowku. Warto pamiętać również, że możemy skorzystać z pomocy prawnika w przypadku nadużyć oraz nieprzestrzegania praw pracowniczych w miejscu pracy. Są to sprawy o mobbing, o odszkodowanie po bezpodstawnym zwolnieniu czy o wypłatę wynagrodzenia, które nie zostało przekazane pracownikowi na czas. Znaczna część spraw tyczy się prawa cywilnego, są to w głównej mierze sprawy alimentacyjne oraz rozwodowe. Takimi sprawami para się rozwód adwokat. Są to również sprawy dotyczące ustalenia ojcostwa, ustanowienia kontaktów z dzieckiem, ustanowienia alimentów, czy sprawy powiązane z podziałem wspólnego majątku współmałżonków. Znaczna część spraw dotyczy prawa podatkowego oraz gospodarczego. Z takich usług korzystają przede wszystkim przedsiębiorcy. Bardzo sporo firm korzysta ze stałej współpracy z adwokatem.

Źródło: adwokat rozwód chwarzno-wiczlino.

Dodaj komentarz