Wypełniając deklarację podatkową, zastanawiamy się, jak przekazać 1 podatku. Jest to bardzo łatwe i nikomu z pewnością nie spowoduje żadnych problemów. A z całkowitą czyli stu procentową pewnością warto korzystać z tej sposobności i wesprzeć taką organizację, której działalność jest dla nas w szczególności na prawdę istotna.

Mogą być to na przykład fundacje działające na rzecz osób starszych czy ciężko chorujących dzieci. Z kolei miłośnicy zwierząt mogą wspomóc schroniska dla bezdomnych zwierzaków.
1 procent podatku – na jakie organizacje możemy przekazać?
Wykaz organizacji, które posiadają bardzo dobry status, czyli organizacje pożytku publicznego, znajdziemy w sieci. Warto dodać, że taka lista jest co roku aktualizowana. Znajdziemy tam fundacje oraz organizacje pozarządowe, które zgodnie z prawem mają prawo ubiegać się o nasz 1 procent podatku dochodowego. Warto zdawać sobie sprawę również, że ta część podatku dochodowego i tak trafiłaby do państwa, bez względu czy wybierzemy organizacje pożytku publicznego czy również nie. W związku z tym przekaż 1 podatku to sposobność, z której warto korzystać. Możemy w ten sposób wpłynąć na funkcjonowanie organizacji, która działa na rzecz chorych dzieci czy osób w podeszłym wieku. Warto wspomnieć jedynie o najlepszym wypełnieniu deklaracji podatkowej i zamieszczeniu krs chore dzieci, jeśli część własnego podatku dochodowego pragniemy przekazać na rzecz fundacji działających na rzecz ciężko chorujących dzieci. Trzeba zaznaczyć, że w zgodzie z bieżącymi przepisami prawa przekazanie 1 procentu podatku nie jest traktowana jako darowizna czy ulga.

Warto zobaczyć: jak przekazac 1 procent.

Dodaj komentarz