W każdym ogrodzie muszą znaleźć się rośliny ozdobne. Cudownie zaaranżowany ogród to miejsce spotkań z znajomymi oraz rodziną, ale także miejsce, w którym odpoczywamy po ciężkim dniu w pracy oraz zbieramy siły na kolejny dzień. Warto więc dołożyć wszelkich starań, by było to miejsce, w którym będziemy otoczeni przez śliczne rośliny.

Na szczęście na rynku dostępnych jest sporo gatunków roślin ozdobnych, które nie tylko wspaniale wyglądają, ale także uzupełniają dokładnie określone style aranżacji ogrodów. Taką rośliną, która powinna odnaleźć się w każdym ogrodzie, jest trawa ozdobna. W tej roli dobrze testuje się Kostrzewa Sina o niebiesko-zielonych liściach tworzących ciekawe kępy w rabatach.
Hortensja, roślina która powinna znaleźć się w każdym ogrodzie
Hortensje ogrodowe uznawane są za jedne z najpiękniejszych roślin ozdobnych. Wyróżniają się cudownymi kwiatami. Dodatkowo, są to rośliny proste w uprawie, zatem dosłownie osoby niedoświadczone w uprawie roślin poradzą sobie z jej pielęgnacją. Hortensja Hot Red to odmiana o czerwonych kwiatach, które bardzo długo utrzymują się na pędzie. Niewielkie rozmiary pozwalają uprawiać ją też na balkonach w donicach. Trzeba pamiętać, że hortensje doceniają glebę o odczynie kwaśnym, dzięki czemu są zabezpieczone przed różnymi chorobami, ponieważ w takich właśnie glebach przyswajają najwięcej składników odżywczych i mikroelementów. Intrygującą gatunkiem jest Hortensja pnąca, która przy stosownej pielęgnacji osiąga dosłownie kilkanaście metrów wysokości. Co najważniejsze, dobrze znosi brak słońca.

Więcej informacji na stronie: Hortensja Red Baron.

Dodaj komentarz