Rośliny ozdobne w ogrodzie nie tylko go dekorują, niemniej jednak też gwarantują odpowiednie warunki do odpoczynku, urządzania grilla i spotkań z rodziną a także przyjaciółmi. Jednak by rośliny bardzo dobrze sobie radziły w naszym ogrodzie, trzeba wziąć pod uwagę ich wymagania dotyczące gleby czy potrzebnej ilości wody.
Jakie rośliny wybrać do ogrodu?
Jeśli pragniemy uniknąć kłopotów, najlepiej wybrać rośliny łatwe w uprawie, które nie wymagają żadnej specjalnej pielęgnacji.

Wystarczy podlewanie i przycinanie w adekwatnej porze roku, by rosły i pięknie kwitły. Przykładem takiej rośliny jest Hortensja Vanille fraise, czyli najpiękniejsza z odmian hortensji bukietowych, która dorasta do niemalże dwóch metrów wysokości. Przy tym, może być szeroka nawet na półtora metra. Jest rośliną odporną na mróz, dzięki czemu kwitnie co roku. Lubi miejsce nasłonecznione i często jest wykorzystywana do utworzenia żywopłotu. Na początku kwiaty są białe, niemniej jednak kolor stopniowo się zmienia, aż stają się różowe. Cudownie kwitnącą rośliną jest również Budleja trójkolorowa, która osiąga dosłownie dwa metry wysokości. Jej kolorowe podłużne kwiaty przyciągają motyle, stąd jej nazwa motyli krzew. Kwiaty tego krzewu dorastają wręcz do 30 cm i bardzo długo się utrzymują, wręcz do września. Nie ma dużych założeń glebowych, niemniej jednak powinna być uprawiana w miejscach osłoniętych od wiatru. Jeżeli mamy ogród skalny, to warto wybrać roślinę znaną ze swojego wpływu na koty. Kocimiętka lubi miejsca nasłonecznione. Jest to też roślina nadająca się do uprawy pojemnikowej.
Dodatkowe informacje: Budleja trójkolorowa.

Dodaj komentarz