Markizy są często wybieraną osłoną przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Dzięki ich zastosowaniu możemy stworzyć przyjemne zaciemnione miejsce, które sprzyja rozmowom i spotkaniom towarzyskim o każdej porze. To w głównej mierze dlatego markizy tarasowe Pabianice są tak popularnym produktem.

Markizy – rodzaje i zastosowanie
Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje markiz. Są to markizy balkonowe, tarasowe a także koszowe, które mają półokrągły kształt i są montowane nad wejściami budynków, na przykład hoteli. Markizy tarasowe są często wykorzystywane do zadaszenia ogródków restauracyjnych. Ich dodatkową dobrą cechą jest to, że dzięki umieszczeniu na materiale, z którego zostały zrealizowane, spersonalizowanego nadruku, utrwalają w pamięci klientów a także przechodniów wizerunek firmy. Wybierając rozwiązanie dla siebie w kategorii markizy Łódź, trzeba zwrócić uwagę na materiał z którego dany produkt wykonano. Zastosowane tworzywo powinno być głównie odporne na promieniowanie UV. Kolory nie powinny blaknąć wręcz przy długiej ekspozycji. Warto też wybrać materiał impregnowany, który zabezpiecza przed wilgocią. Tkanina powinna być też odpowiedniej grubości, aby nie ulegała przecieraniu czy rozdarciu.
Odrębnym rodzajem zabezpieczeń przed słońcem o zastosowaniu zewnętrznym są pergole tarasowe. Są rozstrzygnięciem trwalszym niż markizy i idealnie wpisują się w aranżacje przestrzeni przy restauracjach czy hotelach. Ciekawym dodatkowym wyjściem jest zastosowanie oświetlenia LED, które dobrze sprawdzi się w letnie wieczory.
Sprawdź również informacje na stronie: pergole łódzkie.

Dodaj komentarz