Zdecydowanie coraz więcej osób woli cieszyć się ciepłem bijącym od płomieni ognia w kominku. Na rynku Istnieje wiele dostępnych rozwiązań, zarówno dla domów jak i mieszkań. W ostatnim czasie wyjątkową popularnością cieszą się biokominki.

Jest to rodzaj ekologicznych kominków, w których stosuje się specjalne paliwo. Ogromną pozytywną cechą kominków ekologicznych jest brak dymu oraz bardzo łatwy montaż, który nie wymaga połączenia z szybem wentylacyjnym. W związku z tym biokominki można używać w mieszkaniach. Dużym zainteresowaniem cieszą się piece wolnostojące, które można przemieszczać w jakiekolwiek miejsce.
Kominki – co jeszcze należy mieć świadomość tego na ich temat?
Aby móc cieszyć się ogniem z kominka, potrzebny jest wkład kominkowy. Wkłady kominkowe najczęściej są żeliwne lub stalowe. Dostępne są także wkłady wodne, które umożliwiają podłączenie do systemu ogrzewania mieszkania lub domu. Wkłady do kominów mają kształt paleniska i muszą być podłączone do systemu kominowego, czyli do wylotu spalin. Jeżeli nie mamy sposobów podłączenia urządzenia do wylotu spalin, wówczas możemy zastosować kominki elektryczne. Są to kominki, które imitują płomienie, do złudzenia przypominając prawdziwy ogień. Z całą pewnością przypadną do gustu wielbicielom kominków, którzy nie mogą skorzystać już z tradycyjnych rozwiązań. Wrażenie ognia w kominkach elektrycznych wytwarzane jest dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii, między innymi mgły wodnej, ultradźwięków a także diod LED. Choćby kominki elektryczne pełnią w domu przede wszystkim funkcję dekoracyjną, to też wytwarzają ciepło.

Sprawdź tutaj: piece wolnostojące.

Dodaj komentarz