Wiele osób kreując lub remontując dom zastanawia się, jakie wybrać schody. Na rynku znajdziemy rozmaite rozwiązania. Warto zdawać sobie sprawę jednak by wybierać te, które odznaczają się trwałością, jak też bezpieczeństwem stosowania, przykładowo schody drewniane.

Są to schody, które od dawna cieszą się uznaniem klientów i są z powodzeniem stosowane w różnorakich budynkach, nie tylko mieszkalnych, ale też użytkowych.
Schody z drewna na beton – co należy mieć świadomość tego?
Przede wszystkim trzeba podkreślić, że schody drewniane na beton składają się z kilku elementów, co w istotny sposób wpływa na ich stabilność oraz trwałość w użytkowaniu. Do tych elementów zalicza się: podstopnica, odcinek drewniany, jak też listwa przyschodowa oraz balustrada. Jest to cały zestaw, który pozwala na bezpieczne wykorzystywanie schodów. Warto tutaj wspomnieć, że do wykonywania tych elementów wykorzystuje się drewno, jak też płyty MDF. Natomiast balustrady projektuje się ze szkła, prętów stalowych nierdzewnych, jak też na życzenie klienta z innych dodatkowych elementów. Jest to zatem solidna konstrukcja, która odróżnia się niezwykłą wytrzymałością, ale też odpornością na uszkodzenia mechaniczne, jak również zawilgocenie. Warto też dodać, że schody drewniane mogą występować w postaci klasycznej, czyli z noskami schodowymi, jak też wersji dywanowej, czyli bez nosków. Wybór dobrego wariantu uzależniony jest od naszych preferencji, jak też naszej wizji aranżacji wnętrza. Powinno się też wspomnieć, że schody z drewna mogą być urozmaicone poprzez oświetlenie LED.

Zobacz także: schody drewniane Tychy.

Dodaj komentarz