Uszkodzenia systemów wodno-kanalizacyjnych, grzewczych czy gazowych zdarzają się bardzo często, zwłaszcza w sytuacji instalacji starych oraz zużytych. Pamiętajmy, że jeżeli zauważymy niepokojące sygnały świadczące o rozszczelnieniu w systemach rurociągowych, trzeba jak najszybciej wyszukać firmę, która oferuje profesjonalne usługi, które polegają na zlokalizowania wycieków.
Lokalizacja wycieków – co warto mieć świadomość tego?
Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę, że lokalizacja wycieków z kanalizacji wymaga stosowania odpowiednich narzędzi a także fachowego sprzętu, który daje możliwość z dokładnością namierzyć uszkodzone miejsca w rurociągach.

Bez profesjonalnego sprzętu a także przeszkolonych pracowników nie będziemy w stanie samemu zlokalizować wycieków, na przykład w rurach biegnących w podłodze. Pierwszym etapem prac jest wykonanie prób szczelności, które pozwalają namierzyć uszkodzony system rurociągowy. Natomiast to nie koniec, ponieważ w następnej kolejności niezbędne jest zlokalizowanie miejsca, które powoduje wyciek. W tym celu wykorzystuje się różnorakie metody a także materiały, które pozwalają jak najdokładniej określić miejsce uszkodzenia. Pamiętajmy również, że pomiary kamerą termowizyjną pozwalają na zlokalizowanie miejsca uszkodzenia rury lub rozszczelnienia instalacji, co umożliwia na szybkie podjęcie naprawy. Po zlokalizowaniu rozszczelnienia można przystąpić do prac remontowych, które obejmują uszczelnianie kanalizacji. Jeżeli już więc podejrzewamy uszkodzenie systemu rurociągowego, warto zwrócić się po pomoc do fachowej firmy.

Więcej informacji na stronie: badania szczelności kanalizacji .

Dodaj komentarz