Jeśli pragniemy zadbać o walory stylistyczne posesji, niemniej jednak także względy praktyczne, to z całkowitą czyli stu procentową pewnością dobrym rozwiązaniem jest grab na żywopłot, tworzący jeden z popularniejszych żywopłotów liściastych. Warto dodać o tym, że taki żywopłot to nie tylko i wyłącznie bardzo estetyczny wygląd a także zwarta struktura, ale też bardzo dobre osłonięcie na przykład od ruchliwej ulicy.
Jaki żywopłot wybrać?
Żywopłot z grabu jest coraz częściej wybierany przez osoby, które chcą zadbać o zabezpieczenie posesji, jak również zadbanie o walory miłe dla oka posesji czy także ogrodu.

Powinno się podkreślić, że grab to drzewo liściaste, które charakteryzuje się między innymi niskimi wymogami glebowymi, dlatego bardzo dobrze sprawdzi się w różnych ustaleniach. Warto być świadomym o tym, że jest to w głównej mierze gatunek odporny na działanie niskich temperatur, niemniej jednak dobrze znosi również susze a także jest odporny na sporo gatunków popularnych szkodników. Dzięki temu zachowuje swoje właściwości wręcz w niekorzystnych ustaleniach. Grab to wiele różnych gatunków, najczęściej na żywopłoty wybierany jest grab pospolity, które ma liście w kształcie serca. Warto pamiętać o tym, że ta odmiana odznacza się także niewielkimi wymogami, jeśli chodzi o pielęgnację. Żywopłot z grabu bardzo dobrze kontroluje się w ogrodach, na posesjach czy również na działkach. Nie powinno zatem być zaskoczeniem, że taki żywopłot możemy bardzo często zauważyć w różnych lokalizacjach. Pamiętajmy jednakże o tym, aby sadzić grab późną jesienią bądź też wczesną wiosną, ponieważ wówczas nie jest jeszcze w okresie wegetacyjnym.

Sprawdź: grab na żywopłot

Dodaj komentarz